menu

Ostrov Mahé

Mahé, hlavní ostrov ze souostroví, má asi 62.000 obyvatel. Je dlouhý asi 27 km při šířce mezi 3 až 8 km. Je zde jediné mezinárodní letiště. Ostrov slouží jako odletové místo na všechny ostatní ostrovy a korálové skupiny. Rozmanitost místní přírody nabízí bílé písčité pláže a rovněž tropický deštný prales na pohořích a ve vnitrozemí plantáže čaje, vanilky a skořice.Severní část ostrova Mahé je nejvíce obydlena. Jižně od Victorie, mezi městem a letištěm, začala vláda připravovat zemi pro stavbu dálnice. Očekává se, že se tato oblast stane průmyslovým centrem Seychel. Na severozápadě ostrova se nachází pláž Beau Vallon, která patří mezi nejslavnější na světě. Jsou to 3 km bílého, čistého písku bez kamenů nebo úlomků korálů. Kříšťálově čistá voda nabízí všechny druhy sportovních aktivit. Pro zájemce o motorizované vodní sporty (skútry, lyžování, padák) je to jediné místo na Mahé. Pouze na této pláži bývá hodně lidí. Mohou zde být i poměrně velké vlny, ty se však většinou tříští o útes. Směrem k severnímu konci pláže jsou restaurace, několik obchodů a dostatečné množství míst na parkování. 

St. Anne Marine National Park je první mořský park v Indickém oceánu. Chráněným územím byl jmenován v roce 1973. Zahrnuje šest ostrovů na pobřeží ostrova Mahé, pouze asi 0,5 km od hl. města Victorie. Rybaření a sběr lastur a korálů je zakázán. Základ parku tvoří ostrov St. Anne. Klidné a čisté vody jsou nejlepší pro potápění. Obyvatelé jsou pyšní na to, že mohou ukázat návštěvníkům kouzla podmořského světa. Zkušení průvodci Vás budou doprovázet na všech výletech, ukáží Vám fascinující místa útesů a odhalí jejich přírodní historii. Dlouhodobá politika seychelské vlády zabezpečila, že korály a ryby v tomto národním parku jsou jedny z nejlépe chráněných na světě.

Jižní část ostrova Mahé je méně hornatá a žije zde také méně obyvatel než na severu. Hlavní atrakcí této části ostrova jsou pláže, které jsou malé, klidné a také mnohem krásnější než na severu. Jsou vhodné pro relaxaci, plavání v laguně a potápění. Většina pláží je chráněna útesy. Nejkrásnější místo pro plavání a potápění je naproti malinkému Ile Souris.

Zájezdy destinace Ostrov Mahé

ANANTARA MAIA SEYCHELLES VILLAS *****
Ostrov Mahé
od 7 nocí
od 28 890,- Kč
All inclusive ~
Hotel
CONSTANCE EPHELIA RESORT *****
Ostrov Mahé
od 7 nocí
od 9 190,- Kč
Cestování s dětmi ~
Hotel
DOUBLE TREE BY HILTON SEYCHELLES - ALLAMANDA RESORT & SPA ****
Ostrov Mahé
od 7 nocí
od 4 590,- Kč
Exotický zájezd ~
Hotel
KEMPINSKI SEYCHELLES RESORT *****
Ostrov Mahé
od 7 nocí
od 6 590,- Kč
Cestování s dětmi ~
Hotel
PUTOVÁNÍ PO SEYCHELÁCH
Ostrov Mahé
od 8 nocí
od 51 490,- Kč
Poznávací okruhy ~
FOUR SEASONS RESORT SEYCHELLES *****
Ostrov Mahé
od 7 nocí
od 15 290,- Kč
Exotický zájezd ~
Hotel
STORY SEYCHELLES *****
Ostrov Mahé
od 7 nocí
od 6 690,- Kč
Cestování s dětmi ~
Hotel
MANGO HOUSE SEYCHELLES *****
Ostrov Mahé
od 7 nocí
od 10 190,- Kč
Cestování s dětmi ~
Hotel